Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční zpráva 2007

31. 12. 2007

     Dovolte mi, abych Vás osobně přivítal na dnešní valné hromadě a seznámil Vás s činností našeho sboru.

20.ledna 2007 se konala minulá valná hromada v kulturním domě.  18.-19. ledna náš sbor prověřila opět  živelná pohroma ve formě silné vichřice zvané Kyryl. Zasahovali jsme do časných ranních hodin. Každý si sáhl na své dno možností a ráno jsme museli ještě do zaměstnání.

3.února jsme pořádali  hasičský ples v kulturním domě  v Čepřovicích. K tanci a poslechu nám hrála skupina Fatima.Tato událost splnila naše očekávání.  Další společenská událost byl tradiční maškarní průvod obcemi a to 17. února. Tohoto průvodu se zúčastňují povětšinou naši členové.

V březnu jsme se zúčastnili školení a výcviku podle stanoveného plánu. Vždy jako první odbornou přípravou prošli strojnící na stanici  ve Strakonicích v počtu  čtyř členů. Po nich proběhla odborná příprava pro velitele jednotek a velitele družstev. Tuto odbornou přípravu jsme splnili v plném počtu.

V dubnu jsme provedli odbornou přípravu i dalších členů zásahové jednotky. Připravovali jsme se na požární sport.

1.května jsme vyjeli k požáru lesa a část louky u obce Skály. K  zásahu  jsme přijeli jako první s CAS 24 RTHP. Pro velké zakouření místa jsme použili dýchací přístroje. Po příjezdu naší DVS-12 prováděli naši členové již  dohašování malých ohnisek, která  ještě doutnala. Po těchto událostech vždy dochází k mytí techniky a ošetření věcných prostředků.  19. května   v Malenicích proběhlo I.kolo v požárním sportu a zároveň pohár starosty obce i naše družstvo mužů se zúčastnilo. Obsadili 5. místo v I.kole a v poháru starosty obce  10.místo.

V červnu byly provedeny prohlídky obou zásahových vozidel. Opravili jsme vozidlo DVS-12 z dotací, které  dostává obecní úřad na zásahovou činnost jednotky. Byla provedena střední oprava karoserie - vyvaření, výměna světlometů  a nalakování. Můžeme říci, že obě vozidla jsou i přes své stáří v dobrém technickém stavu.

V letošním roce OSH Strakonice pořádalo krajskou soutěž dospělých v požárním sportu ve Strakonicíh. Na této soutěži jsme zajišťovali dodávání vody cisternou při požárních útocích.OSH Strakonice byla také pořadatelem krajské soutěže mládeže a dorostu, která se konala na stadionu v Blatné.Této krajské soutěže se zúčastnili naši mladí  hasiči z Čepřovic, protože vyhráli okresní kolo. Za toto jim určitě patří velké poděkování. 

20.července vyjížděla cisterna k požáru sklízecí mlátičky do Koječína. Včasný zásah u této události zajistil, že nedošlo k rozšíření požáru na pole. 21. července nás SDH Nišovice požádalo o zajištení dodávky  vody cisternou  při jejich soutěži v Nišovicích.

18. srpna se družstvo mužů  zúčastnilo soutěže v požárním sportu o pohár starosty obce v Bavorově.  Již po sedmé jsme zajišťovali setkání přátel  Stodola Michala Tučného v Hošticích u Volyně. V tomto roce bylo setkání o den kratší, ale pro nás tato akce začíná v pátek večer, kdy musíme celý areál po venkovní části osadit hadicemi B a celé zavodnit vodu,v počtu 50 hadic a šesti rozdělovačů. Vrátili jsme se na základnu v neděli, ale nejprve  jsme museli  odstranit hadice a vše uvést do původního stavu.

8. září se naši veteráni vypravili na soutěž  na Pražáku, kde obsadili krásné 8. místo.

Na požádání majitele Qservice p. Jakubce  jsme mu pomohli  s rozebráním staré klimatizace v bývalém areálu Mototechny ve Volyni.

V letošním roce jsme využili dotace na nákup nových savic a hadic na požární sport. Dále jsme zakoupili 60m hadic D s proudnicí. Toto zařízení můžeme namontovat až po nákupu navijáku,který bude zakoupen v druhé polovině roku.

V polovině prosince naši mladí hasiči pořádají svou vánoční besídku, na kterou jsou zváni starosta hasičů, velitel jednotky a také jejich sponzor z Poštovní spořitelny.  Na této besídce jsou předány různé upomínkové dárky, poděkování za dobrou reprezentaci  našeh sboru.

Dovolte mi, abych Vám závěrem poděkoval za Vaší záslužnou práci v našem sboru. Přeji Vám v roce 2008 hlavně zdraví, štěstí a spokojenosti Vám i Vašim rodinám.

 

                                                                      velitel sboru SDH Čepřovice