Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční zpráva 2005

31. 12. 2005

Dovolte mi, abych Vás osobně přivítal a seznámil Vás s činností našeho sboru v uplynulém roce.

Minulá valná hromada se konala 15. ledna  v kulturním domě. Na této valné hromadě jsme si stanovili úkoly pro celý rok. 5.února jsme uspořádali hasičský ples. K poslechu a tanci  nám hrála kapela pana Jůzka. 2. dubna se v Lidovém domě v Česticích konalo shromáždění delegátů sboru doborovolných hasičů okresu Strakonice. Tohoto jednání se za náš sbor zúčastnili dva delegáti s rozhodujídím hlasem - p. Lafata a p. Řízký. Zde se také volili noví představitelé okresního sdružení na volební odbodí 2005-2010.

Školení a výcvik strojníků a velitelů provádíme na hasické stanici záchranného sboru ve Strakonicích.  Letos se proškolili tři velitelé a čtyři strojníci. Na žádost jednatele firmy QUEEN SERVISE Volyně jsme provedli od 18. -25. dubna rozebrání technologie kotelny v areálu bývalé Mototechny ve Volyni.

7.května se družstvo mužů zúčastnilo  I.kola v požárním sportu v Nišovicích. V letošním roce jsme omladili soutěžní družstvo o tři, kteří přešli z mladých hasičů k mužům. Věřím, že i nadále budou pokračovat v našich úspěších.  22. května byl vyhlášen poplach zásahové jednotce, která vyjela na velký požár skladu použitého textilu firmy Brittex ve Volyni. Vyjela obě vozidla CAS 25 RTHP i  DVS-12,cisterna doplňovala vodu a poté provedla kyvadlovou dopravu vody na požářiště, DVS-12 z řeky dolňovala cisterny, které dovážely vodu k pořáru. 30. května se znovu rozezvučela siréna k výjezdu jednotky do obce Koječín na obytný dům po zásahu blesku.

25.června opět vyjížděla zásahová jednotka k požáru nákladního automobilu značky Man do Předslavic. Zde musela být použita těžká pěna, protože oheň  se značně rozšířil a hrozilo nebezpečí výbuchu nádrže. U tohoto zásahu byla opět obě vozidla.

16. července se družstvo mužů zúčastnilo soutěže o pohár starosty Přešťovic. Na  požádání policie ČR jsme 24. července vyjížděli s cisternou na uhašení divoké skládky do obce Neuslužice.

U příležitosti oslav 130 let založení sboru dobrovolných hasičů ve Volyni jsme se zúčastnili soutěže o pohár starosty města s jedním družstvem mužů. Při těchto oslavách jsme byli požádáni o dodávání vody naší cisternou  soutěžícím družstvům. Poslední soutěží v tomto roce byla soutěž o pohár starosty Malenic, které se zúčastnilo družstvo mužů.

I v tomto roce od 19. - 21 srpna náš sbor zajišťoval hlídku na festivalu Stodola Michala Tučného v Hošticích u Volyně. Letošní ročník byl poprvé pořádán jako dvoudenní na dvou scénách, což pro nás znamenalo třídenní pobyt v Hošticích. Díky deštivému počasí nebylo  nutné provádět tak časté obchůzky po areálu.

4. října jsme provedli technickou pomoc opět pro firmu QUEEN SERVICE. Jednalo se  o zavlažování objektu při demoličních pracích.

V prosinci se pan starosta a velitel sboru zúčastnili vánoční besídky mladých hasičů v jejich klubovně. Předali jsme jim dárky a poděkovali za jejich  reprezentaci našeh sboru.

V druhé polovině roku byla poukázána dotace na činnost dobrovolných hasičských sborů obcí Jihočeského kraje. Tohoto příspěvku jsme využili na nákup repasované rampy na cisternu, čtyř kusů neoprénových obleků, jedné elektrocentrály, kompresoru na udržování stálého tlaku vzduchu v cisterně a dvou přenosných světel. Tyto věci jsou potřebné pro usnadnění naší zásahové činnosti.

Chtěl bych všem poděkovat za činnost a za zviditelnění našeho sboru. Přeji Vám i Vašim rodinám hodně zdraví , štěstí a  pohody v novém roce 2006.

 

                                                                      velitel sboru SDH Čepřovice