2014

18. 1. 2014

18.ledna  se konala tradičně Výroční valná hromada. Naši mladí hasiči si připravili na úvod pár vtipů a písniček. Víte jaká je nejchytřejší hlava na světě? No přece sirka - taková malá hlavička a jak jí to pálí. Všem se úvod moc líbil.

22.března jsme v 8 hodin ráno vyjeli na výlet. Tentokrát  jsme jeli do Plzně.  Navštivili jsme Planetárium. Děti si tu mohly vyzkoušet, jak se naviguje  robot na měsíci, jak se používájí různé předměty na měsíci. Navštívili jsme i kino , kde nám pustili naučný film Země, měsíc a slunce. Dětem se moc líbily naučné pomůcky, které si mohly vyzkoušet. Potom jsme navštívili rozhlednu , která měla 300 schodů, ale viděli jsme celou Plzeň krásně z výšky. Potom jsme ještě navštívili Muzeum loutek. Pani průvodkyně nám krásně povídala o loutkách. Marionety jsou vyráběny ze dřeva a pak oblékané  do šatů. Zde naše děti perlily , když se pani průvodkyně zeptala,kdo vyrábí loutky ze dřeva? - tak to byl truhlář ,tesař, stále nemohly přijít na to správné, tak jim paní průvodkyně napověděla - začíná to na Ř, tak jedno naše dítko odpovědělo no přece řezník. Po  té se zeptala -kdo šije loutkám šaty, tak odpověděli švadleny a když se zeptala, jak se nazývá muž, který šije - tak odpověď zněla - krejčíř.  Nazávěr jsme si mohly vyzkoušet, jak se loutky vodí. Všem se muzeum moc líbilo. A naposled jsme ještě navštívili Pivovarské muzeum. Zde se formou her děti dozvěděli  fakta o historii Plzni. Postavily si starou Plzeň pomocí  dřevěných domečků. Změřily si výšku staré původní hradby a Nakonec vyluštily, jak se do znaku Plzně dostal velbloud. A jestli chcete vědět jak se do erbu Plzně dostal velbloud, tak se musíte zeptat našich hasičů.  Poté si každý nakoupil dárky pro rodiče, sourozence a jeli jsme domu. Výlet se dětem mooooc líbil.

3. května letošní první soutěž Otavský Plamínek. Letos nám počasí nepřálo - v noci mrzlo a ráno pršelo a bylo pouze +3 stupňů , přes den  bylo o malinko víc asi +10 stupňu.  Pár slovy - byla zima. Ale hasičům to nevadí. Přijely soutěžit  3 družstva přípravky, 18 družstev mladších a 16 družstev starších. Starší obsadili 9. místo a mladší si vybojovali první místo. Krásný začátek, tak držíme pěstě, aby stejně pokračovali.

Výsledky kategorie Mladší

Výsledky kategorie Starší

24.5. jsme vyjeli na okresní soutěž hry Plamen do Střelských Hoštic. Družstvo starších si z podzimu přivezlo 19 bodů. Na štafetě 4x 60 zkončili na 10. místě, na štafetě CTIF na 7. místě,na PÚ CTIF na 5. místě, na požárním útoku na 5. místě. Celkově to stačilo na 7.místo. Družstvo mladších si přivezlo z podzimu 11bodů. Na štafetě 4x60 měli nejlepší čas. Na požárním útoku je předběhla jen Volně, tak s časem 21,26 byli druzí. Celkově vystoupili na stupínek nejvyšší. Všem dětem moc gratulujeme.

Výsledky kategorie mladší

Výsledky kategorie starší

31.5. se konala pohárová soutěž  Malenicích.Počasí nic moc pěkné, přeprchalo, ale dětem to moc nevadilo. Vylosovaly si obě družstva trojku. Starší s časem 34,45 s obsadili 9.místo. Družstvo mladších nasadilo laťku hooodně vysoko měli čas 21,15 s a ten už nikdo nepřekonal, takže opět vystoupili na příčku nejvyšší. Po soutěži jsme oslavovali.

14.6. se naši dorostenci zúčastnili okresní soutěže dorostu, která se konala ve Strakonicích. Míra Peleška za kategorii střední, kterou vyhrál a postupuje do kraje. Dominik Zýma soutěžil  kategorii mladší, kde obsadil druhou příčku. Barbora Zýmová a Pavla Pelešková startovaly v kategorii mladších. Barbora Zýmová obsadila druhou příčku a Pavla Pelešková vyhrála a postupuje do kraje.Všem moc gratulujeme a postupujícím držíme pěstě.

Celkové výsledky dorostenci jednotlivci-střední

Celkové výsledky dorostenci jednotlivci-mladší

Celkové výsledky dorostenky jednotlivci-mladší

9. 8. - 16. 8.2014 jsme jeli na tábor na RZ - Radost . Letošní téma bylo Olympijské hry. Děti byly rozděleny do 5 družstev, které mezi sebou soutěžily. Každé družstvo si vytvořilo vlastní vlajku, která byla při ceremoniálu vztyčena na stožár. Soutěžilo se v biatlonu, lyžování, triatlonu , boxu, hodu diskem  a dalších olympijských disciplínách. Dětem se na táboře moc líbilo, počasí nám přálo, první polovinu týdne jsme se  i koupali v bazénu, v druhé části už počasí nebylo na koupání, ale na hry bylo příjemně. Při Ruských kuželkách se užilo mnoho legrace a při stezce odvahy bylo  hodně strachu, při diskotéce se navázalo kamarádství .16.8.2014 se nikomu nechtělo domu.

30. 8. 2014  jsme ráno  jeli na soutěž do Čestic, kde se konal jako každý rok Memoriál Jaroslava Roučeho. Přijelo 4 družstva přípravek, 16 mladších družstev a  11 starších družstev. Proto proběhl jen jeden pokus požárního útoku. My jsme měli 12 dětí mladších, tak jsme běželi ve dvou družstvech po 6. Družstvo A bylo na krásném 2. místě s časem 23,70 s, ale i B nám udělalo velkou radost, když  dětičky byly na 7 31,42 s. místě. V kategorii starších jsme byli na 9. místě s časem  30,64 s. To byla naše poslední soutěž v tomto ročníku.

13. 9. 2014 jsme měli na hřišti rozloučení se sezonou.  Hráli jsme různé hry. Blechu, střelba na terč a další jiné. Opekali jsme si vuřty, jedli maso s prasete.  Děti dostali odměnu za svou celoroční činnost. Moc jim děkujeme. Všichni si to moc užili.

18.10. 2014  proběhl branný závod v Čepřovicích.Přijelo asi 300 soutěžících. Na ZPV v kategorii mladších běželo 21 hlídek, v kategorii starších bylo 25 hlídek. 5 hlídek družstev dorostu, 8 jednotlivců dorostenek  a 13 jednotlivců dorostenců. Počasí bylo přímo krásné, sluníčko svítilo celý den. Při branném závodu proběhla štafeta dvojic. Výsledky jsou níže uvedené. Naši mladší obsadili ve dvojicích 9 místo a v ZPV 14 místo. Starší kolektiv  ve dvojicích i v ZPV obsadil 3 místo , ale celkově je na krásném druhém místě. Moc gratulujeme. Zároveň děkujeme všem hasičům z Čepřovic, kteří pomohli soutěž připravit, zajistit.