28. 1. 2013

19.ledna  se konala Výroční valná hromada. Naši mladí hasiči si připravili krátkou scénku na téma Odborky. Předvedli v krátkostijak se mají lidé chovat při  požáru, kde se může rozdělávat oheň, jaké máme jednoduché hasící prostředky. Dětem se scénka povedla.

p1190060.jpg

26.ledna bylo hodně sněhu, tak jsem šli všichni bobovat. Nejdříve to moc nešlo, ale po chvilce si svah děti ujezdily. Jezdilo se hodně daleko. Nejdál dojel Vojta.Moc jsme si to všichni užili, ale po dvou hodinách jsme byli zmrzlí jako rampouch, tak jsme šli domu.

p1260238.jpg

23.března jsme v 7 hodin ráno vyjeli na výlet. Navštivili jsme muzeum kuriozit a rekordů v Pelhřimově. Děti tu obdivovaly velké výrobky - bundu, zubní kartáček,..., ale i malé výrobky třeba viditelné jen pod lupou. Potom jsme jeli do Přibyslavi na hasičské muzeum. Zde se dětem nejvíce líbily hasičské stříkačky a auta. A nakonec jsme jeli do Jihlavy do ZOO. I když nebylo moc příznivé počasí, tak se dětem moc líbilo.

4.května byla naše první soutěž Otavský Plamínek. Na soutěž přijelo 14 družstev mladších a 17 družstev starších. Naši mladší obsadili 8. místo a starší 14. místo.

Výsledky kategorie Mladší

Výsledky kategorie Starší

18. května ráno  jsme vyjeli na soutěž do Malenic. Celou noc pršelo, ale ráno přestalo a přes den svítilo sluníčko.Přijelo 14 kolektivů mladších a 16 kolektivů starších a dorostenci. Družstvo mladších si  vybojovalo 4. místo. A starší dužstvo obsadilo 8. místo. Za dorostence  jednotlivce běhal Miloslav Potužník, který obsadil 5. místo. Všem moc gratulujeme.

Výsledky kategorie mladší 2013

Výsledky kategorie starší 2013

Výsledky kategorie -dorostenci

1. června naše MH vyjeli do Volyně na soutěž. Několik dní před soutěží pršelo, tak  prostor u koupliště ve Volyni  byl pod vodou, proto byla soutěž na asfaltovém prostoru.Přijelo hodně družstev, tak byl proveden jen jeden pokus. Počasí nám přálo, sluníčko při soutěži svítilo , ale na vyhlášení výsledků už přímo lilo. Všechny dětičky přečkaly  nástup i v dešti. Je vidět, že jsou to  hasiči. Družstvo  našich mladších si vybojovalo krásné 2. místo a starší obsadilo 8. místo.

Výsledky kategorie starší

22. června  byla soutěž ve Střelských Hošticích. Na soutěž přijelo 24 družstev. Požární útok byl prováděn na dva pokusy. Našemu mladšímu družstvu se první pokus nepovedl, ale druhý klapl úžasně. Druhý pokus  měli za 20,12 s. S tímto časem vystoupili na druhou příčku. I našim starším se  útok povedl a s časem 22,39 s vystoupili na 8.místo. Všichni jsme měli radost z úspěchů. Všechny děti se navzájem házaly do kádě a nakonec tam hodily i vedoucího Jardu.

20.7. -27.7.

Hasičský tábor ROBINSONI
Jako Robinson jsme přijeli na tábor 20.7.2013, a jako správní Robinsoni  jsme všichni ztroskotali , když nás vedoucí převrátili na člunu. Další den se muselo  zmapovat okolí, kam jsme se  to vlastně dostali. Kolem tábora byla úžasná příroda, louky ,lesy kolem tábora tekl potůček.  A  tuto krásnou  přírodu jako Robinson jsme zakreslili na mapu, která byla použitá při dalších úkolech. Aby  si mohl Robinson vařit, musel si vytvořit hrnce, tak i my  děti jsme  vytvářely hrnečky, mističky, talířky z hlíny. Hrnečky, mističky se moc povedly.  Následující den si Robinsoni vařili večeři. Museli jsme si v lese najít ingredience  pro výrobu  „buřt guláše“ V  lese jsme hledali pouze lístky, které jsme v kuchyni vyměnili za pravé potraviny. A pak se vařila večeře. Všichni byli nadšeni, guláš se nám  moc povedl a všem moc chutnal. Jistě všichni víte, jak to bylo dál. Na ostrov přijeli lidojedi a unesli vedoucí. Drželi je v lese a pustili je, až když jsme si je vysvobodili otázkami  na přírodovědný  kvíz. Ale lidojedi se na ostrově objevili znova a měli s sebou jednoho, kterého chtěli  obětovat. Ale my děti ho vysvobodily tancem kolem kůlu. A protože byl osvobozen  ve čtvrtek, dostal jméno Čtvrtek. Následující den se hrály se Čtvrtkem různé hry, soutěže .  A v sobotu se všichni připravili na odjezd a po obědě přijeli rodiče a odvezli si nás Robinsony. Nastalo velké loučení ,domu se nám moc nechtělo, super tábor ,moc se nám tu líbilo.

31.8. jsme ráno vyjeli do Čestic na soutěž Memoriál J. Roučeho.Přijelo 6 družstev přípravky, 12 kolektivů mladších a 15 družstev starších. Pro velkou účast byl jen jeden pokus. Naši mladší měli  čas 21,11 s. a s tímto krásným časem vystoupili na třetí příčku. Straší družstvo mělo čas 22,35 s. a tento čas stačil na 7. místo. Všichnisi zaslouží velkou gratulaci. Po soutěži  jsme jeli do Čepřovic na hřiště,kde všichni hasiči z Čepřovic slavili úspěchy  ročníku 2012/2013. Připravili jsme dětem spoustu her  a cen. Všichni jsme si opekli vuřty. Také se povozili na čtyřkolce. Vedoucí Jarda všem dětem poděkoval za jejich práci a popřál jim ještě lepší úspěchy v novém ročníku.Všem se akce moc líbila.

Výsledky kategorie starší

14.9. byla soutěž ve Štěkni. Přijelo 7 družstev přípravky, 13 družstev mladších a 14 družstev  starších. Mladší z Čepřovic  měli čas 24,71 s. A tento čas stačil pouze na 8. místo. Starší  s časem 26,99 s obsadili taktéž  8. místo. Tato soutěž byla poslední pohárová soutěž v  tomto roce.

Výsledky kategorie starší

12.10. jsme vyjeli na ZPV do Bavorova. Měli jsme 2 hlídky v mladších a 2 hlídky v starších a jednoho jednotlivce - Míru Pelešků. Počasí nám tentokrát přálo. Nejprve vyběhly hlídka mladších. První přiběhla v pořádku, v druhé hlídce Kačenka upadla a do cíle jí donesl rozhodčí , tak byly diskvalifikovaní. Ale jinak byli všichni  moc šikovní. Starší hlídky to také zvládly v pořádku. Ještě proběhla disciplína Štafeta dvojic. V této disciplíně se to malinko pokazilo, ale to vůbec nevadí. Všichni byli šikovní. Starší obsadili 11. místo a mladší vystoupili na 2.stupínek.A Míra Peleška vystoupil na stupínek nejvyšší - 1. místo. Moc všem gratulujeme.

Výsledky kategorie mladší ZPV

Výsledky kategorie starší ZPV