Jdi na obsah Jdi na menu
 


2012

21. 1. 2012

 

V roce 2012 nás reprezentují:
Barbora Čechová, Miroslav Peleška, Miloslav Potužník, Rudolf Šperl, Tomáš Potužník, Pavel Babka, Jiří Šperl, Pavla Pelešková, Dominik Zýma, Barbora Zýmová,Vojtěch Babka, Václav Chvosta, Jiří Jáchym, Nikola Svobodová, Pavel Brousil, Jiří Peleška, Lukáš Zýma, Kateřina  Hauserová, 
Vedoucí: Jaroslav Jáchym, Marie Jáchymová Chvostová, Jana Pechová, Michaela Chvostová, Petr Novotný

 14.ledna  se konala Výroční valná hromada. Naši mladí hasiči si připravili krátkou scénku na téma, okresní kolo hry Plamen. Předvedli v krátkosti disciplíny  dojce, 4x60 a útok.  Scénka se velice líbila.

V únoru jsme se scházeli v klubovně, kde jsme se učili odborky a hráli různé hry. Mezi naše mladé hasiče jse přijali Kristýnku Leontýnku Novákovou a  Honzíka  Brousilů.

V březnu už jsme chodili trénovat na hřiště. Je hodně disciplín a málo času. Nejvíce nám dává zabrat útok CTIF. 

V dubnu krom tréninku jsme ještě 7.4. dělali zkoušky z  odborek.  Ty co zkoušku udělali si zaslouží pochvalu. Několika dětem se termín nehodil, proto budou  dělat zkoušky s kolektivem hasičů ve Volyni. Zkouškou prošli:

Pavla Pelešková - strojník junior
Barbora Zýmová - preventista junior
Jiří Šperl - strojník junior
Tomáš Potužník - strojník Junior
Václav Chvosta - preventista junior
Dominik Zýma - strojník junior
Mirosla Peleška - strojník
Miloslav Potužník - strojník

V dubnu 19. jeli další naše děti dělat odborky do Volyně. Kde zkoušku úspěšně složili.
Jiří Jáchym - preventista junior
Pavel Babka - strojníka
Rudolf Šperl - strojníka

Květen- 5.5.2012 jsme  v 11,45 hodin vyjeli na soutěž Otavský plamínek do Strakonic v počtu dvou družstev mladších a jednoho staršího.  Když jsme přijeli do Strakonic začalo pršet.  Na soutěž přijelo 40 družstev, proto byl jen jeden pokus. Bylo 6 družstev přípravky, 17 kolektivů mladších a 17 kolektivů starších. Onemocněli nám 3 děti, tak jsme si do jednoho mladšího"B" museli půjčit z jiných SDH kolektivů. Mladší "B" osadilo 9 místo, mladší "A" bylo na krásném 3.místě. Starší s krásným časem  26,93  dosáhli pouze na 5. místo. Všechny družstva dostaly krásné ceny. A zaslouží si velkou pochvalu - začali sezónu skvěle.

                                             Výsledky kategorie mladší

Výsledky kategorie starší19.5.2012 se konala okresní soutěž v Katovicích. Zúčastnilo se 14 družstev mladších a 18 družstev starších.Počasí bylo nádherné. Soutěž začala ráno v 8 hodin a končila večer v 17 hodin.  Naše mladší družstvo si vedlo velice dobře, ale pak se jim nepovedl požární útok a tak obsadili  2. místo. Zaslouží si velkou pochvalu i za druhé místo. Starší museli zabojovat více, měli navíc disciplíny  štafetu CTIF a útok CTIF. Na konec obsadili 3. místo - i oni si zaslouží pochvalu.

26.5.2012 jsme ráno vyjeli na soutěž do Volyně. Počasí bylo krásné. Přijelo 5 družstev přípravek, 8 družstev mladších  a 10  družstev starších.  My jsme měli dvě družstva mladších a jedno starší.  Jedno  družstvo  bylo na 8 místě a druhé družstvo s krásným časem 23,80 s obsadili   5. místo.  Naše starší s časem 24,73 s stačili pouze na 6. místo. Jsou všichni moc šikovní.

10.6.2012  byla soutěž v neděli v Sousedovicích. Hned ráno začalo pršet.  Na soutěž přijelo  6 družstev přípravky, 13 družtev mladších a  17 družstev starších. Celou soutěž pršelo, všichni byli mokrý, ale všechny děti statečně bojovaly. Naše mladší družstvo obsadilo  5. místo s časem 28.77 s.  Starší družstvo obsadilo 14. místo.  Příště to  bude lepší.

23.6.. 2012 jely naše děti na soutěž do Střelských Hoštic.  Počasí bylo krásné, nálada výborná. Mladší družstvo obsadilo s časem 24,56 s 8 místo z 12. Starší družstvo  mělo čas 24,03 a to stačilo na 6. místo. Po soutěži se děti vykoupaly v řece.  Jako odměnu všechny družstva dostaly zmrzlinu, takže si tento den děti moc užily.

30.6. - 7.7. 2012 se konal letní tábor MHve Varvažově. Celkem všech dětí bylo 61. Celotáborová hra byla "Pevnost Varvažov". Děti byly rozděleni do 5. družstev, které mezi sebou soutěžily. Každé družstvo muselo získat 7 klíčů k pokladnici, pak u "Otce Fura" uhodnout indicii a získat další indicie, aby nakonec uhodly heslo a mohly si odnést poklad.  Za poklad si mohly děti vybrat různé ceny. V průběhu  tábora krom her, soutěží, pochodu děti rádi vzpomínají na noční hlídky. Děti nám ukázaly jak jsou šikovné,vytrvalé, kamarádské.

17.8 -19.8. 2012 se konalo soustředění. Počasí nám moc přálo, sluníčko svítilo všechny tři dny, tak jsme nejvíce času trávili u vody.Jeden den na řece Volyňce, druhý den jsme si udělali pochod na pavecký bazén. Po večerech jsme si zopakovali značky, uzle a topografii. Jinak jsme hráli různé hry. Doufáme, že si děti soustředění užily.

1. 9. 2012 jsme ráno v 7,30 hodin vyjeli na soutěž  Memoriál J. Roučeho do Čestic. Od rána bylo zamračeno. Na soutěž přijelo 5 družstev přípravky, 14 družstev mladších a 13 družstev starších. Naše mladší družstvo  obsadilo 4. místo a starší družstvo 3.místo. Jsou šikovní. 
   Výsledky kategorie mladší

Výsledky kategorie starší

 

8.9. 2012 se konala soutěž ve Štěkni. Soutěžilo se od rána, počasí nám přálo. Přijelo 6 kolektivů přípravky,14 kolektivů mladších a 13 kolektivů starších. Naši mladší obsadili 9 místo s časem 26,31 s. Starší  dosáhli svým časem  25,84 s na 10 místo. 

Výsledky kategorie mladší

Výsledky kategorie starší

 

20.10.2012 jsme brzy ráno vyjeli na ZPV do Štěkně.Konkurence byla veliká. Bylo 18 hlídek mladších a 21 hlídek starších. 5 dorostenek, 5 dorostenců a dva kolektivy dorostenců. Počasí bylo pěkné a trasa do velikého kopce a pak zase z kopce. Naš kolektiv mladších si doběhl pro první místo.  Starší  obsadili 11 místo a jednotlivec  obsadil 5. místo. Všem moc gratulujeme.

Výsledky ZPV mladší

Výsledky ZPV starší

Výsledky ZPV dorostenci

Výsledky štafety požárních dvojic mladší

Výsledky štafety požárních dvojic starší

20.10.2012 jsme brzy ráno vyjeli na ZPV do Štěkně.Konkurence byla veliká. Bylo 18 hlídek mladších a 21 hlídek starších. 5 dorostenek, 5 dorostenců a dva kolektivy dorostenců. Počasí bylo pěkné a trasa do velikého kopce a pak zase z kopce. Naš kolektiv mladších si doběhl pro první místo.  Starší  obsadili 11 místo a jednotlivec  obsadil 5. místo. Všem moc gratulujeme.

Výsledky ZPV mladší

Výsledky ZPV starší

Výsledky ZPV dorostenci

Výsledky štafety požárních dvojic mladší

Výsledky štafety požárních dvojic starší

 

14.12.2012 jsme se v pátek sešli v 13 hodin v kulturním domě. Přišly za námi i děti z místní mateřské školky. Zúčastnili jsme se akce "Vypouštění balónků Ježíškovi". Nejdříve si děti zasoutěžily, zatancovaly a v 15,15 hodin jsme všichni vypustili balónek Ježíškovi. Akce se všem moc líbila. Přejeme, aby všechna přání splnila.

pc140243.jpg