16. dubna mladí hasiči plnili odznaky odbornosti. Museli  předvést  znalosti a dovednosti, které by měl mladý hasič znát. Odznaky odbornosti jsou: Preventista Junior,Preventista,  Strojník Junior, Strojník, Kronikář, Velitel, Cvičitel, Instruktor
Dominik Zýma  -  PREVENTISTA JUNIOR
Tomáš Potužník  -  PREVENTISTA JUNIOR
Jiří Šperl  -  PREVENTISTA JUNIOR
Všem gratulujeme  a doufáme, že budete pokračovat v plnění dalších odznaků.

7.května  se naše kolektivy mladých hasičů zúčastnili  soutěže Otavský plamínek.Oba dva kolektivy soutěžily v kategorii mladších. Celkem bylo  na soutěži  16 kolektivů mladších, naše jedno družstvo obsadilo 6. místo a  druhé družstvo 10. místo. Výsledky mladších  Po odběhnutí pokusů si šly děti ještě zasoutěžit v soutěži "Kresli jak umíš" . Všichni byli moc šikovní, tak si od vedoucích zasloužili velkou zmrzlinu. Za své umístění  mladí hasiči dostali spoustu cen, stolní hry, bloky,  propisky, pexesa a jiné. A za dlouholetou práci s dětmi, za výsledky , kterých mladí hasiči dosahují  dostal kolektiv mladých hasičů Čepřovice POUKAZ  na dětský den  do ZOO Ohrady Hluboká nad Vltavou na 29.5.2011. Tato cena nám udělal moc velkou radost.

21. května naši mladí hasiči vyjeli na okresní kolo do Drahonic. Celkem bylo 15 družstev mladších, 11 starších, 2 družstva dorostenců, 2 dorostenkyně a 7 dorostenců. Naše mladší družstvo ,,B" obsadilo 11. místo a družstvo ,,A" místo 1.!!! Výsledky okresního kola - mladší
(naše družstvo je na druhé straně) Z podzimního kola si přineslo družstvo 2 body, ve dvojcích bylo nejlepší takže 1 bod, na útoku obsadilo 4 místo - 4 body a  na štafetě 4x60 opět mělo nejlepší čas - 1 bod, celkem mělo 8 bodů a míň bodů nikdo neměl.

Za dorostence nás reprezentovali Michal Mácha a Štěpán Novotný. I tyto výsledky byly krásné. Štěpán se umístil na 6. místě a Michal na 2. místě. Oslavy budou příští víkend. Výsledky okresního kola - jednotlivci. Michal Mácha nás bude reprezentovat na krajském kole v Písku.

29. května ráno v 9 hodin jsme vyjeli na dětský  den do ZOO  na Hlubokou. Byly tam připraveny různé akce, soutěže pro děti. Při ukázce zvířat si děti mohly pohladit kůzlátko, želvu, ale i hada Krajtu a Sokola. Pak  jim předvedl různá kouzla kouzelník Radek Bakalář.  Vystoupil také Marek Ztracený, Markéta Konvičková a daší. Při různých soutěžích si vyhráli krásné ceny. Krom soutěžích sportovních  - srážení plechovek míčkem, házení kroužkem, srážení kuželek, naše děti vynikly v soutěžích, kde  zástupci hasičů je prověřovali z čísel tísňového volání. Záchranáři je vyzkoušeli z první pomoci a i z dýchání z úst do úst.  A u policie si mohli zastřílet, udělat otisk prstů. A také jsme si prohlédli zvířátka. Dětem se výlet mooc líbil. I počasí nám přálo- sluníčko svítilo celý den. Tak jsme si výhru všichni  užili.

4. června ráno v 8 hodin jsme vyjeli na soutěž do Volyně. Počasí  bylo krásné celý den. Do Volyně přijelo 14 družstev mladších. My jsme měli opět dvě družstva. Po prvních pokusech jsme s časem 21,02 s jsme vedli. Ale ještě byly před námi druhé pokusy. Druhý pokus jsme měli trochu horší 22,10 s. Ale náš první pokus nikdo nepřekonal, takže jsme vystoupili na stupínek nejvyšší - 1. místo. Naše druhé družstvo   mělo čas 32,72 a to stačilo pouze na 12. místo, ale i tak si zaslouží pochvalu. Výsledky Volyně - mladší.

17. června se konalo krajské kolo dorostu v Písku. Náš sbor jel do kraje reprezentovat Michal Mácha, který postoupil z okresního kola. Nejprve čekaly Michala TESTY, se kterými si hravě poradil. Následoval běh na 100 metrů. Ani zde si Michal nevedl špatně. Nakonec přišla disciplína DVOJBOJ. Ta se Michalovi velice povedla a vyhoupla ho na krásné  4.místo. Moc gratulujeme a jsme na Michala  hrdí.Výsledky dorostenci

25.června jsme ráno 7 hodin vyjeli  na soutěž do Sousedovic. Naše obě družstva soutěžila pouze v 6ti členech a to se zřejmě podepsalo na čase. Čas nebyl nejhorší, ale družstvu A to stačilo pouze na 12.místo , ale hodně překvapilo družstvo B, které se vyšplhalo na 8.místo. Ale i tak si zaslouží pochvalu.

2.července byla soutěž ve Střelských Hošticích. V pátek moc pršelo, ale v sobotu nám počasí přálo nepršelo a chvilkama vysvitlo i sluníčko. Bylo 10 družstev mladších.Naše družstvo A mělo 24,24s a B 30,18. Myslím, že dobré časy, ale A dosáhlo svým časem pouze na 7. místo a B na 10. místo. Dětičky si zaslouží velkou pochvalu. Po nástupu jsme si rozkrájeli dort, který dětičky vyhrály. Byl moc dobrý. Cestou domů jsme po naše bojovníky měli ještě jedno překvapení, zajeli jsme za Jardou do práce na HZS Strakonice. Kde si děti mohly prohlédnout všechny auta záchranného sboru. Dětem se prohlídka moc líbila

30.7. - 6.8.2011 Tábor na  Michlově Huti. Tábor jsme měli v krásné chatě, kterou jsme měli jen pro sebe. Krom velké kuchyně a jídelny, jsme měli velkou klubovnu a ještě větší tělocvičnu s pink-ponkovým stolem a dvěmi stolními fotbálky. Hráli jsme spoustu her, učili jsme se uzle, zdravovědu, značky, chodili na pochody, procházky. Měli jsme i noční hry a největší úspěch měla  stezka odvahy. Jídlo bylo vynikající, počasí nám přálo. Na táboře se líbilo dětem i vedoucím. Děti chválila i majitelka chaty Iva Nováková. A to nás moc těší.

3.9. mladí hasiči vyjeli na soutěž do Čestic na Memoriál Jaroslava Roučeho. Na tuto soutěž přijelo 34 družstev, proto se vedoucí domluvili, že se bude dělat jen jeden pokus.Počasí nám přálo. Naše A mělo čas 25,73 a tento hezký čas stačil až na 7 místo. B mělo čas 31 a to stačilo na krásné 11 místo. Obě družstva jsou šikovné.

10.9.  ráno v sedm hodin jsme vyjeli na soutěž do Štěkně. Počasí po ránu nebylo moc příznivé, ale potom se vyjasnilo a sluníčko svítilo celý den. Družstev se sjelo hodně. 5 družstev přípravky, 13 družstev bylo mladších a 11 družstev starších.  Našemu  družstvu A se první pokus nepovedl, ale i  při druhém se jim nepovedl zapojit rozdělovač, proto čas 35,06 stačil na 12 místo. Ale družstvo  B mile překvapilo. Druhý pokus  se podařil - 26,60, ale tento skvělý čas stačil na 10 místo. Byla to poslední soutěž v tomto ročníku. Mladí hasiči si zaslouží velkou pochvalu a hodně úspěchů v novém ročníku.

28.9. v 10 hodin jsme se sešli v Čepřovicích na návsi  a vyšli na  pochod na Dobrou vodu. V lese jsme  hledali papírky, na kterých byly nápovědy, kde máme hledat poklad. Nakonec jsme poklad našli. Byla to plná taška vuřtů a sladkostí. Rozdělali jsme si ohýnek a vuřty opekli. Maruška nám pak rozdala ty sladkosti. Ke konci jsme se mohli podívat do kapličky, která byla pro nás odemčená. Uvnitř to bylo moc krásné. Po prohlídce kaple i studánky jsme se vydali zpátky do Čepřovic. Moc se pochod všem líbil.

22.10. za mrazivého rána v 8,30 jsme vyjeli na soutěž do Volyně - branný závod všestrannosti. Ve Volyni se sešlo 24 družstev mladších, 25 hlídek starších, 3 družstva dorostenců, 12 jednotlivců a  2 jednotlivkyně. Po 10 hodině začalo svítit sluníčko a tak se dětem dobře běhalo. Měli jsme dvě mladší družstva a ještě jsme utvořili jedno družstvo s SHD Drahonice, starší jedno družstvo a dva jednotlivce.  Naše mladší A  obsadilo  1.místo , mladší B    6. místo  a smíšené  družstvo 13. místo.  Umístění mluví za vše. Všichni si zaslouží velkou pochvalu. Starší obasadili 5.místo.Kousíček pod bednou, ale i tak zaslouží pochvalu. A dorostenci  Michal Mácha  obsadil 4. místo a Štěpán Novotný krásné  3. místo.  Na všechny naše děti jsme pyšní.

Mladší výsledky ZPV 2011

Starší výsledky ZPV 2011

Dorost družstva výsledky ZPV 2011

Dorost jednotlivci výsledky ZPV

Dorost jednotlivkyně výsledky ZPV 2011

18.12.   měli mladí hasiči poslední schůzku v roce. Vedoucí  jim připravili  vánoční besídku, na kterou byl pozván starosta obce a hasičů  ing. Václav Šimek a velitel hasičů Václav Řízký. Přítomní  našim  mladým hasičům poděkovali za krásné reprezentování našeho sboru v roce 2011 a popřáli jim další úspěchy v roce 2012. Předali  našim mladým členům upomínkové předměty a dárky.

Chceme pochválit mladé hasiče za jejich nadšení a elán v soutěžení. Věříme, že jim to vydrží i  v následujím roce a budou dobře reprezentovat náš sbor a obec.