Jdi na obsah Jdi na menu
 


2010

1. 1. 2010

 

 

16.ledna si mladí hasiči připravili vystoupení na valnou hromadu. Byla to scénka o návštěvě velitele na hasické základně. Ukázali veliteli,tak i všem účatníkum valné hromady co se již naučili. Všem se vystoupení moc líbilo.

V zimě chodili mladí hasiči do klubovny, kde jsme hráli různé hry, učili se novým znalostem. Když byl sníh chodili jsme i bobovat.

26.2. jsme jeli na soustředění do Českých Žlebů. Ve středu ráno jsme vyjeli, všichni se moc těšili. A hned po obědě jsme šli na sjezdovku, lyžaři šli lyžovat a ostatní bobovali. Jeden den jsme soutěžili kdo dojede dál na bobech, soutěžili i vedoucí. Po soutěži jsme skákali do závějí, protože letos bylo hodně sněhu. Další den po bobování jsme rozdali dětem pistolky(samozřejmě dětské, vyrobené z molitanu) a vyhlásili jsme všichni proti všem. To byla mela, všichni si užili hodně smíchu a zábavy. Jedno dopoledne jsme stavěli iglů. Když jsme v sobotu odjížděli, nikomu se domu nechtělo, ale pevně doufáme, že zase brzy pojedeme do Žlebů.

v březnu jsme chodili do klubovny, kde jsme kromě her také kreslili PO Očima dětí. Výkresy jsme poslali do soutěže.

V dubnu 4.4. se mladí hasiči zúčastnili spolu s  ostatními členy sboru hasičů "velikonočního pochodu na Švecburg". Mladí hasiči byli šikovní, ušli celou cestu na Švecburg, kde  si opekli vuřty a pak si hráli na hřišti v Kváskovicích. Počasí nám přálo.

Od 10.4. jsme začali trénovat na hřišti. Nejprve dvojce, ale i útoky s vodou. Musim je všechny moc pochválit. Přišli mezi nás další členové, kteří by za nás chtěli běhat. Máme radost, že s námi chtějí soutěžit.                                                                                                                                                                    

11.4. se narodil Jakub Hauser. Za pár  let s námi bude soutěžit.

 

Obrazek

29.4.-2.5. 2010 dva členové z našich řad, Jaroslav Jáchym a Marie Jáchymová, jeli do Přibyslavi na kurz vedoucí mládeže SH ČMS I.stupně - činovník, kde úspěšně složili  zkoušky a stali se ČINOVNÍKY. V Přibyslavi navštívili zámek, kde nafotili několik fotek z historie hasičů.Fotky jsou přidány do fotogalerie.

8.5. se hasiči zúčastnili  soutěže "Otavský Plamínek". V kategorii mladších jsme měli dvě družstva a v kategoii starších jedno družstvo. Mladší A - v prvním pokusu se jim rozpojil rozdělovač, proto čas nebyl  moc dobrý.  V druhém pokusu nezapojili jeden proud na rozdělovač vůbec, tak si svůj čas neopravili (ale kdyby to klaplo, tak měli velice slušný čas). Mladší B  byli moc šikovní, ale startovali za nás opravu malinký hasiči a tak se nemohli rovnat  ostatním, kterým bylo 7-11 let. Měli jsme v družstvu nejmladší hasičku ze všech zúčastněných. 10.5.  - jí budou 4 roky. Celkově z 14. družstev jsme se umístili na 12. a 13. místě v kategorii mladších. Družstvo starších si vypůjčilo dva kamarády ze S. Hoštic, protože nás bylo málo. Po krásném útoků, vytažení savic z kádě - upadl koš, takže jsme měli neplatný pokus.  Obsadili jsme 11 místo z 11. Na této soutěži se nám opravdu nedařilo,ale příště bude líp :-) . 

 22.5.2010 se konala soutěž Okresní kolo hry Plamen v Poříčí. Vyjeli jsme brzy ráno ve velkém počtu 11 mladších hasičů, jedno družstvo starších, dorostenky a dva jednotlivci dorostenci.  Naše mladší družstvo  se umístilo na KRÁSNÉM  2. místě z 13. družstev.   Výsledky mladších   Zaslouží si velkou pochvalu. Požární útok měli nejrychlejší ze všech pouhých 25,32 s.    Družstvo starších obsadilo  1. místo  z  11 kolektivů. Družstvo bylo doplněno  4. členy SDH Vodňany.Již po čtvrté postupujeme do kraje. Ve všech třech štafetách byli na prvním místě,  jen útok měli za 25,69 s a to už stačilo pouze na 4. místo. Výsledky starších   I starší družstvo si zaslouží velkou pochvalu a  přejeme hodně úspěchů v krajské soutěži.  Letos se domluvili naše dorostenky s dorostenkami z Vodňan a vytvořily jedno družstvo, protože v okrese není další  družstvo dorostenek pojedou nás také  reprezentovat  do kraje. A letos  za nás tak běhali jednotlivci dorostenci  a ty obsadili 1. a 2. místo  z  9. jednotlivců. Tak i naši jednotlivci Petr Novotný a Michal Mácha pojedou své síly poměřit na kraj do Nové Včelnice. Výsledky jednotlivců

 

ObrazekObrazek

 

Obrazek

29.5.2010  jsme jeli na soutěž do Sousedovic. Jelo 13 mladších dětí, takže dvě družstva. Soutěž se konala na velmi mokrém terénu. Celkem zde bylo 16 kolektivů mladších První pokus družstvu "A" se vůbec nepovedl, nezapojili hadici "B" na mašinu, když to opravili, tak se  rozpojilo"B" na rozdělovači, ale děti bojovaly a vše dotáhly do konce, i když čas byl hodně přes minutu. Druhé družstvo bylo šikovnější i když mělo jen 6 členů. Druhé pokusy se povedly - čas  "A" 25,86 s.  čas "B" 34,26 s.  Čas  prvního družstva stačil až na 3.místo  a dovolím si říci pěkný čas druhého kolektivu, bohužel až na 16.místo. Po ukončení všech  útoků se děti házely navzájem do kádě. Děti si zaslouží pochvalu.

5.6.2010 brzo ráno jsme vyjeli  na krajské kolo do Nové  Včelnice. Reprezentovali nás:  Honza Smíšek,  Štěpán Novotný, Eliška Pěnčová, Vlasta Máchová, Bára Čechová, Dominik Zýma a hasiči z Vodňan Franta Jůzek , Šimon Burger,  Jirka Ryvák, Petr Dušek. První disciplínou byl útok CTIF. Útok se nám docela povedl, takže jsme začali dobře. Pak byla štafeta dvojic, štafetu dvojic jsme měli za 60,4 s a před námi bylo jen ZOO.  Následoval ZPV, bohužel jsme nenastříleli a tak jsme  zkončili na 4 místě.  Pak přišla štafeta CTIF - ta se nám vůbec nepovedla.  Štafetou 4x60 jsme to zase trochu napravili a nakonec byl  požární útok, který měl rozhodnout. První pokus se nám nepovedl, ale on se nepovedl téměř nikomu. Druhý pokus byl neplatný a to nás odsunulo na  celkové 4. místo. Ale i tak si děti zaslouží velikou pochvalu. Snažily se a myslím, že mohu s klidem říci, že  dobře reprezentovaly náš  sbor.                                                                                                                                                                    Do Nové Včelnice s námi jeli dorostenci jednotlivci - Michal Mácha  a Petr Novotný. Celkem bylo 10 jednotlivců. První disciplína byl dvojboj. Časy v dvojboji byly hodně těsné. Po té kluci běželi 100m s překážkami opět hodně těsné časy. Nakonec byl test, který kluci zvládli na výbornou. Celkově to vyneslo Michala Máchů na 8.místo a Petra Novotného na  4.místo. I kluci si zaslouží velkou pochvalu, ani oni neudělali SDH Čepřovice žádnou ostudu.                                                                                                                                                                                                        Do Nové Včelnice jely také dorostenky - Vodňany , toto družstvo reprezentovaly i naše hasičky. Michaela Chvostová, Martina Schimová, Eva Poláčková, Radka Pechová, Jana Kubová a z Vodňan Edita Vavroušková, Nikola Vavroušková, Simona Hauserová. První disciplínou bylo 100m s překážkami - to zvládly holky na výbornou. Pak byla štafeta 4x100 m, ani zde nezaváhaly. Pak přišel na řadu test - jediná chybička  je vynesla na 5. místo. Nakonec  byl na řadě požární útok, který se jim velice povedl - útok měli nejrychlejší, ale celkově to stačilo  jen na 3. místo.  Pochvalu zaslouží i dorostenky.    Den byl velice náročný, počasí nám přálo, celý den svítilo sluníčko, vyhodnocení bylo až v 19,30 a domů jsme dojeli v 23,30 hodin. Děti byly hodně unaveni, ale i tak budeme na krajské kolo v Nové Včelnici rádi vzpomínat.

 12.6.2010 se konala soutěž ve Volyni. "O pohár atarostky města Volyně" Jely jen dvě družstva mladších. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo. Obsadili jsme 6. místo a 14 místo ze 14. Dětičky byly moc šikovné. Dostaly medaile Soptíky. Po zkončení soutěže jsme všechny děti naházely do kádě - moc se jim to líbilo. Děti naoplátku naházely do kádě všechny vedoucí.  Děti jsou skvělý kolektiv a zaslouží si pochvalu.

26.6.2010 jsme  jeli soutěžit do Střelských Hoštic. Počasí bylo nádherné. Celkem bylo 14 družstev mladších a 10 starších. My měli dvě družstva mladší. První pokus se "A" nepovedl, na rozdělovači se nespojila hadice"B". Zato  druhému družstvu se útok povedl. Druhý  pokus u "A" byl ještě horší, rozpojila se hadice "B" i "C" na rozdělovači a proto naše "A" skončilo na 14 místě. Někdy se to nepovede. Druhému družstvu se i druhý pokus povedl a obsadili 12 místo. Teď si děti odpočinou, pojedeme na plavečák  na tábor a po prázdninách nás čekají další soutěže.

5.7.2010 plavecký stadion Horažďovice. Na okresním kole v Poříčí jsme vyhráli první cenu, vstupenku na plavecký bazen v Horažďovicích. Jeli jsme s dětmi si užít. Tři hodiny jsme plavali, jezdili na tobogánu, vyhřívali jsme se ve vaně. Cena se nám moc líbila, děti si  na plavečáku moc krásně zaplavaly.

 24.7.2010 jsme byli pozvání na ukázku útoku mladých hasičů do Štěchovic. Pršelo celé dopoledne, ale i přesto jsme jeli předvést náš útok. Ruda Šperl namontoval koš,Vašík Chvosta zapojil hadici na mašinu, Tomáš Potužník spojil hadice "C" a "B", Jirka Šperl spojil hadice na rozdělovač, Lukášek Zýma spojil " C" hadice a dopředu vyběhli Jirka Jáchym a Dominik Zýma, rychle sestříkli plechovky a útok byl ukončen. Povedl se jim. Všcihni je moc chválili a zatleskali jim. Na ukázku tam bylo ještě jedno družstvo, ale to mělo horší čas, takže naši byli lepší a dostali větší pohár.

31.7.2010 - 7.8.2010 jsme měli tábor v "Kurníku". Hráli jsme spoustu nových her. Všem se moc líbilo, prožili jsme týden her, zábavy a pohody. Všechny dětičky byly moc šikovné. Ostatní napoví fotky.

4.9.2010 jsme jeli na soutěž  do Čestic "Memoriál Jaroslava Roučeho". Útoky na této soutěži se nám moc nepovedly. Mladší "B" se umístilo na 13. místě a mladší "A" až na 15. místě. Tak snad příště to bude lepší. Po soutěži jsme jeli na hřiště do Čepřovic, kde jsme hráli různé hry, opékalo se prase. Děti si vysoutěžily spoustu  cen a všem se moc líbilo.

11.9.2010  se konala soutěž ve Štěkni. Vyjeli jsme brzo ráno. Na soutěži bylo 15 družstev mladších. Naše družstvo "A" obsadilo 6. místo a družstvo "B"  14. místo. Po soutěži jsme jeli rychle domů, protože tento den hned odpoledne jeli na soutěž veteráni i ženy a muži.

9.-10.10.2010  byli naši vedoucí mladých hasičů na školení v Rakovicích. Počasí bylo přímo nádherné, tak jsem si všechny disciplíny vyzkoušeli  v praxi. Večer bylo posezení při kytaře. Všem se moc líbilo.

23.10.2010  za mrazivého rána jsme vyjeli do Tchořovic na branný závod. Soutěžili jsme v kategorii mladších, starších a  dva jednotlivci dorostenci.  V kategorii  mladších soutěžilo 20 hlídek. V kategori starších přijelo soutěžit 19 hlídek, v kategorii dorostenců   změřilo své síly 8 chapců. V kategorii dorostenek jen tři dívky.  V kategorii mladší jsme obsadili  2. místo a  13. místo.  ZPV-mladší. Družstvo starších obsadilo 4. místo.  ZPV-starší.  V kategorii jednotlivců nás reprezentovali:  Jan Smíšek  -  obsadil 6. místo  a Michal Mácha  -  obsadil  2. místo.   ZPV-jednotlivci. Všem moc blahopřejme k úspěchům.

 

100_8404.jpg

 

18.12.2010  se za námi do klubovny přišel podívat starosta obce pan Šimek a velitel hasičů pan Řízký. Měli jsme totiž vánoční besídku. Každý jsme dostal od vedoucích tašku s drobnými dárky. Připili jsme si šampaňským a zbytek hasičáku jsme strávili povídáním si, hraním her a jinou zábavou.