Jdi na obsah Jdi na menu
 


Činnost SDH 2018

Dne 6. ledna se konala Výroční valná hromada zahájena a vedena starostou SDH Ing. Václavem Šimkem. Po vystoupení mladých hasičů nás velitel SDH Václav Řízký seznámil s jejich celoroční činností sboru za uplynulý rok. Pak nás Michal Mácha seznámil s hospodařením sboru za uplynulý rok. Vedoucí mladých hasičů Jaroslav Jáchym nás seznámil s úspěchy mladých hasičů. Po vystoupení hostů v diskuzním příspěvku následovala volná zábava.

18. ledna v 16.23 byla naší zásahové jednotce ohlášená technická pomoc na padlý strom do obce Předslavice, Kakovice. Odklízení se účastnili: Hauser Václav, Lafata Václav st., Pech Petr ml., Pech Petr st..

3. února se konal tradiční Hasičský ples. K poslechu a tanci hrála již tradičně kapela "SCÉNA". I letos se hrálo o pěkné ceny, děkujeme našim sponzorům, občanům a členům. Doufáme, že se všichni dobře bavili.

10. února se konal tradiční masopustní průvod obcemi Ovčín, Čepřovice, Jiřetice, Koječín a Bohunice. Průvodu se zúčastnilo 28 masek a to již tradiční doktor se dvěma sestřičkami, policajti, kat, hodinová manželka, šašek, medvěd, tučňák, vosa, jeptiška, Minnie, pavoučí muž a vojáci s dělem. Chřipková epidemie nám skolila tradiční hudební doprovod a proto jsme museli improvizovat moderní technologií. laugh

1.jpg

24. března se konal výlov Jiřetického rybníka. Prodalo se přes 25 kaprů a výtěžek z prodaných ryb bude použit na nákup nové násady.

1. dubna se konal již tradiční velikonoční pochod na hrádek Švecburg, který leží nedaleko obce Kváskovice. Pochodu se účastnilo na 25 lidí. Na hradě už nás čekal hradní pán s připraveným programem a to v podobě dobývání hradu a opékání buřtů.

30. dubna se konalo tradiční stavění máje. Děvčata ozdobily májku a pánové samotný máj ručně postavily. Po úspěšném postavení začalo hlídání, které vydrželo až do ranních hodin. 

6. května byl naší zásahové jednotce vyhlášen požár v obci Paračov - Třešovice. Zde se jednalo o požár lesa. U požáru zasahoval Boška st., Boška ml., Čech, Hauser, Lafata, Mácha, Pech ml., 

26. května se konala okrsková soutěž v Litochovicích.

5. června byla naší zásahové jednotce ohlášená technická pomoc v obci Litochovice. Jednalo se zde o odstranění vosího hnízda na půdě rodinného domu. Zásahu se účastnil: Hauser Václav, Lafata Václav.

24. července nám byla ohlášena technická pomoc v obci Litochovice - Neuslužice.

29. července byla naší zásahové jednotce ohlášená technická pomoc v obci Kakovice. Jednalo se o odstranění polámaných větví z ovocných stromů. Odklízet pomáhal Boška Pavel ml., Lafata Václav ml., Pech Petr ml., Řízký Václav ml., 

30.srpna byl naší zásahové jednotce ohlášen požár automobilu v obci Bohunice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že požár automobilu byl svépomocí uhašen. Hasiči tak zkontrolovali řádné uhašení a po zdokumentování začali úklidové práce vozovky. 

23. září ve 20:38 nám byla ohlášená technická pomoc na odstranění padlého stromu v obci Volyně, Račí. Odklízení se účastnili: Boška Pavel st., Boška Pavel ml., Brousil Pavel, Čech Pavel ml., Lafata Václav ml., Mácha Michal, Pech Petr st., Řízký Václav, Smíšek Antonín

received_299126980915115.jpg

23. září ve 23:20 nám byla ohlášená technická pomoc na odstranění padlého stromu v obci Krajničko. Odklízení se účastnil: Boška Pavel st., Boška Pavel ml., Brousil Pavel, Čech Pavel ml., Lafata Václav ml., Mácha Michal, Řízký Václav