Jdi na obsah Jdi na menu
 


Činnost SDH 2014

3. 2. 2014

  18. ledna se konala Výroční valná hromada. K 1.1.2014 máme  96 členů dobrovolných hasičů z toho 20 mladých hasičů.  Mladí hasiči si pro nás připravili krátký zábavný program. Pak velitel sboru Václav Řízký nás seznámil s činností sboru za minulý rok. Pan ing.  Václav Šimek o hospodaření našeho sboru. Jaroslav Jáchym  přečetl úspěchy a neúspěchy mladých hasičů. Po  vystoupení hostů v diskuzním příspěvku, následovala volná zábava .

1. února  jako každý rok se uskutečnil tradiční hasičský ples. K poslechu a tanci hrála kapela Scéna. I letos se hrály hry o ceny, děkujeme všem  sponzorům. Doufáme, že se všichni dobře bavili. Fotky jsou ve fotogalerii.

1. března se uskutečnil tradiční masopustní průvod obcemi Ovčín, Čepřovice, Jiřetice, Koječín a Bohunice. Letos se zúčastnilo 25 masek a to třeba doktor, sestřička, stařenka s nůší, vřískot, kameraman, kapitán lodě, ferda mravenec, brouk pytlík, beruška, vosa, chobotnice, kráva, křemílek a vochomůrka, lidojed, kat, klaun, kovbojové, strašák, lesní mužík. Všechny masky doprovázel na harmoniku Pavel Boška

16. března nám byla v 1007 nahlášena technická pomoc obci Skály. Jednalo se o padlý strom zasahující do silnice. A ve 1411 nám byl oznámen požár v obci Ovčín. Na soukromém pozemku hořela hranice metrového dříví.

22. března jsme se zúčastnili jarního sběru kamene. Účastnili se: Boška st., Boška ml., Čech st., Čech ml., Hauser, Koubová, Lafatová, Lafata, Máchová, Mácha, Pechová, Řízký, Smíšek, Schimová M., Schimová K., Škabroudová, Škabroud

20. dubna jsme se zúčastnili tradičního velikonočního pochodu na hrádek Švecburg, který leží nedaleko Kváskovic. Pochodu se účastnilo na 30 lidí a to i když bylo počasí nepříznivé. Na hrádku byl pro nás připravený program v podobě dobývání hradu.

1.jpg

2.jpg3.jpg

30. 4. – 1. 5. se naši hasiči a občané obce Čepřovice zúčastnili tradičního stavění máje. K večeru se všichni sešli na návsi u rybníka, kde děvčata ozdobila májku. Po ozdobení muži máj postavili pomocí dřevěných kleštin. Když už byl máj postaven a pořádně upevněn, tak mohlo začít samotné hlídání májky.

V sobotu 6.září jsme si udělali výlet na Zbirožské Hasičské Tatrování do Zbiroha. Výletu se zúčastnili jak starší tak i mladší členové SDH. Samozřejmě musíme zmínit i našeho rodáka a řidiče Láďu Fűrbacha, který nás na tento výlet dovezl. 

Na tomto výletě byl program dosti nabytý.

Mohli jsme vidět Tatry profesionálních a dobrovolných hasičů, ale také tatry v armádních nebo zdravotnických barvách. 

Volbu královny krásy TATER. 

Program zahrnoval soutěže pro děti, ale i pro dospělé. Děti musely proudem vody z ruční džberové stříkačky srážet kuželky nebo uhasit hořící hrad a osvobodit ducha. Posádky tater soutěžili v dovednostním klání při výměně pneumatik na TATŘE 815. Tento nelehký úkol se podařil všem přihlášeným posádkám, ale jen jedna posádka mohla vyhrát a její čas byl neuvěřitelný 4 min 12 sekund. Opravdu bylo na co se koukat.

Mohli jsem si také prohlédnout expozici požární ochrany a civilní ochrany HZS ČR. Exponátů bylo více jak 600 stovek a i mezi nimi i naše tři darované staré koněspřežné stříkačky. Viděli jsme, jak je opravili a tím zachránili původní vzhled. 

Čtvrtý ročník Zbirožského hasičského Tatrování zahrnoval i ukázku malých dobrovolných hasičů, kteří přijeli vlastním autem a předvedli perfektně secvičenou ukázku hasičů i vlastního zdolání požáru. Celý program zakončila ukázka starého způsobu hašení požáru s koněspřežnou stříkačkou. Ukázka byla opravdovou tečkou na konec krásného slunného dne.