Jdi na obsah Jdi na menu
 


Činnost SDH 2013

12. 2. 2013

 19. ledna se konala Výroční valná hromada. K 1.1.2013 máme  99 členů dobrovolných hasičů z toho 19 mladých hasičů.  Mladí hasiči si pro nás připravili krátkou scénku na téma prevence před požárem. Pak velitel sboru Václav Řízký nás seznámil s činností sboru za minulý rok. Ing. Jan Novák nám řekl o hospodaření našeho sboru. Jaroslav Jáchym  přečetl úspěchy a neúspěchy mladých hasičů. Po  vystoupení hostů v diskuzním příspěvku, následovala volná zábava ,na které hrála kapela Ferplej.

2. února  jako každý rok se uskutečnil tradiční hasičský ples. K poslechu a tanci hrála kapela Scéna. I letos byla bohatá tombola, děkujeme všem  sponzorům. Doufáme, že se všichni dobře bavili.

9.února   se uskutečnil tradiční masopustní průvod obcemi.Letos bylo krásné počasí, teplota kolem nuly, ale to maskám ani lidem nevadilo. Průvodu se zúčastnilo hodně  masek.  Doktor, sestřička,policajt,   a další. Masky doprovázel na harmoniku Pavel Boška. Masky prošly Ovčín, Čepřovice, Jiřetice, Bohunice, Koječín.

27. dubna  někteří hasiči navštívili Expozici požární ochrany ve Zbirohu,která se slavnostně otevřela do IV. ročníku. Expozice požární ochrany umožňuje návštěvníkům nahlédnout do historie vzniku a vývoje dobrovolné a profesionální požární ochrany. V první části budované expozice si mohou návštěvníci prohlédnout vybrané exponáty historické požární techniky z období 18. a 19. století. Jedná se zejména o ukázku koněspřežných stříkaček. Dále je možné shlédnout techniku z období první republiky, kterou reprezentuje především automobilová stříkačka na podvozku Škody 505 z roku 1924, zapůjčená Městem Třeboň. Dále následuje ukázka techniky z období 2. poloviny 20. století, kterou představují například automobilová stříkačka cisternová 16 na podvozcích Praga RN a Praga V3S, dopravní automobily Tatra 805, ale i další velice známá vozidla na podvozcích Tatra, Škoda 706, Avia a ZIL. Technickou zajímavostí je požárního robot, který byl předurčen k manipulaci s tlakovými lahvemi v místech zasažených požárem nebo nastíněný zásah hasičů u dopravní nehody.

31.dubna tradičně se hasiči podíleli na stavbě májky, kterou potom při táborovém ohni, hlídali do ranních hodin.

 3. – 5. května se naši členové zúčastnili  druhého ročníku cvičení dobrovolných jednotek na území okresu Strakonice. Místem cvičení pro tento rok byly vybrány Střelské Hoštice. Přihlásilo se 7 dobrovolných jednotek (Střelské Hoštice, Čepřovice, Přechovice, Čejetice, Bezdědovice, Volenice a Dražejov) s počtem přihlášených 60 členů. Záměr cvičení byl zaměřen na základní pravidla a možnosti se seznámit s označením ADR, způsobem získání informací o názvu látky a jejích vlastnostech.Sobotní den byl připravován na práci na vodní hladině, dálkové dopravě vody.Školení bylo zajímavé, přineslo plno praktických dovedností.

 

                               strelske-hostice-026.jpg

19. října jsme pomohli ZOD Předslavice sbírat kamen za který nám byl dán motor do Avie. Sešlo se nás 19 členů SDH Čepřovice. Počasí bylo krásné a i zábava se povedla :-) Účastnili se: Boška st., Brousil, Čech st., Hauser, Jáchym, Koubová, Máchová, Mácha, Novotný st., Pechová, Pech st., Pech ml., Řízký st., Řízký ml., Schimová K., Schimová M., Smíšek, Škabroudová, Škabroud