Jdi na obsah Jdi na menu
 


Činnost SDH 2012

5. 2. 2012

 
14. ledna se konala Výroční valná hromada. Již máme  96 členů dobrovolných hasičů z toho 23 mladých hasičů.Po  scénce mladých hasičů o průběhu soutěže , velitel sboru Václav Řízký nás seznámil s činností sboru za minulý rok. Ing. Jan Novák nám řekl o hospodaření našeho sboru. Jaroslav Jáchym  přečetl úspěchy  mladých hasičů. Po  vystoupení hostů v diskuzním příspěvku, následovala volná zábava ,na které hrála kapela Ferplej.

4. února  pořádali hasiči tradiční hasičský ples.I přes velké mrazy, které letos uhodily, se přišli lidé bavit, zpívat i tančit. K poslechu a tanci hrála kapela Scéna.Tombola byla bohatá, děkujeme všem  sponzorům.

18.března  se uskutečnil tradiční masopustní průvod obcemi. Počasí nám letos přálo, nesněžilo, sluníčko svítilo. Průvodu se zúčastnilo hodně  masek.  Doktor, sestřička,policajt,  kat, pavouci, řezník s prasetem, oslík,  křemílek a vochomůrka , čert a Káča, matka představená, teletubbies,hajný a pustili nám trestance z vězení. Masky doprovázel na harmoniku Pavel Boška. Masky prošly Ovčín, Čepřovice, Jiřetice, Bohunice, Koječín.

14. dubna - dodělání hráze
účastníci: Řízký Václav, Lafata Václav, Škabroud Miloslav, Pavel Čech st., Boška Pavel, Antonín Smíšek, Pech Petr,Pavel Čech ml., Plevka Václav, Šimek Václav
Ráno v 8 hodin  u hasičárny byl sraz na brigádu na dodělání hráze rybníka v  Jiřeticích. Jedna skupina se odebrala za obecní úřad, kde míchala beton. Druhá skupina odjela do Jiřetic na hráz, kde začali vozit chybějící zem na hráz, aby se vyrovnala. Když byla hráz připravená a panely očištěné, mohli  je začít pokládat na připravené místo. Po uložení všech panelů na hráz,  zabetonovali spáry mezi panely. A hráz je opravená.

30. dubna stavba májky . Týden dopředu byl máj přivezen a připraven. K večeru se všichni sešli na návsi u rybníka.Ženy májku ozdobily krepovými růžemi a fáborky. Muži poté máj postavili, upevnili a mohli začít hlídat. Počasí moc nepřálo, padaly kroupy .Hlídání se protáhlo do dlouhých odpoledních hodin s radostí, že  ji uhlídali.